За Фестивалот

Underfest е фестивал кој на едно место ја обединува авангардната и андерграунд култура во Македонија.

Примарна цел на фестивалот е афирмирање на помалку познатите артисти.

Underfest е фестивал кој ги вреднува автентичноста и креативноста и го отвара јавниот простор за младите и неетаблирани музичари и со тоа продинесува за нивна афирмација и промоција.

info@underfest.mk


 

АНДЕРФЕСТ фестивал го најавува шесттото издание

Вести

Шестото издание на АНДЕРФЕСТ фестивал ќе се одржи во МКЦ во октомври 2024 година

На 13ти Октомври во Младинскиот Културен Центар во Скопје, се одржа петтото издание на фестивалот Андерфест. Долгоочекуваното јубилејно издание на фестивалот го имаше своето најдобро издание досега. Одличниот избор на артисти привлече разновидна публика која уживаше во настапите на своите омилени бендови. Денеска фестивалот АНДЕРФЕСТ го најави и нивното шестто издание во октомври 2024 година. …

Комплетната програма за АНДЕРФЕСТ фестивал 202

Специјално за вас комплетната програма за АНДЕРФЕСТ фестивал 2023 🤘 Едвај чекаме овие шест бенда да се качат на сцената во МКЦ и да го превртат фестивалскиот под наопаку. Исто и вие? Oваа година на 13ти октомври ќе се одржи петтото издание на фестивалот во МКЦ Скопје! Продажбата на билети за концертот e започната и …

PEACH VICE на Петтото издание на Андерфест Фестивал

PEACH VICE (/ˈпич,-вајз/) е пост-пандемски бенд, роден од бурата на пред-пандемскиот човек. Метафизичко дијалектички битија, со потреба за хаос и бес, ширење позитивен гнев и желба за развивање (не)свест, бендот се оформува во конечната форма пред крајот на 2022та година и издава два видео записи – „Диши“ и „Крал“.

Партнери

 

Медиа